Liepājas pilsētas 2.mūzikas skola


Agneses Egliņas meistarklases 20.02.2023

Datums: 06.02.2023


Darbīga, dinamiska, daudzveidīga – tā tiek raksturota pianiste Agnese Egliņa.

Agnese mācījās Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolā un Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā. Studējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (Arņa Zandmaņa klavieru klase, Intas Villerušas un Venta Zilberta koncertmeistaru klase, Alda Liepiņa un Guntas Rasas (Sproģes) kameransambļa klase). Studējusi arī Cīrihes mūzikas augstskolā, kuru absolvēja ar izcilību. 

Par izcilu darbu ansamblī Agnese ieguvusi Lielo mūzikas balvu 2010. gadā un ir laureāte vairākos starptautiskos konkursos.

Agnese regulāri muzicē daudzviet Eiropā, Āfrikā un Amerikas Savienotajās valstīs.
Kā soliste un kamermūziķe pianiste piedalījusies daudzos mūzikas festivālos. Starp tiem Šlēsvigas-Holšteinas mūzikas festivāls, Starptautiskais mūzikas festivāls Monpeljē, Zahara Brona vijolnieku festivāls, VII Kremerata Baltica festivāls, Maskavas Starptautiskās Kamermūzikas dienas un daudzi citi.

Agnese Egliņa ir Latvijas Mūzikas akadēmijas Koncertmeistaru katedras docente. Viņa vada meistarklases Latvijā, Spānijā, Vācijā, Dienvidāfrikas Republikā, Zambijā. Daudzās meistarklasēs piedalījusies kā pianiste-koncertmeistare. 

Vairāk info var atrast šeit: http://agnese-eglina.com/LV