Liepājas pilsētas 2.mūzikas skola


Agneses Egliņas meistarklases

Datums: 21.02.2023


Atraktīvā un dzīvesprieka pārpilnā pianiste Agnese Egliņa 2023. gada 20. februārī, dienu pirms koncertuzveduma skolēniem “Zem Spānijas debesīm” Lielajā Dzintarā kopā ar trio “Art -i -Shock” un citiem mūziķiem, viesojās Liepājas pilsētas 2. mūzikas skolā, kur vadīja meistarklases klavieru klases audzēkņiem, kā arī sniedza klausītājiem patiesu baudījumu ar brīnišķīgu latviešu mūzikas programmas koncertu.

Jauniešiem, kas klausījās meistarklases un koncertu, viņa, tik blakus klātesoša – noteikti aizraujoša un neaizmirstama, mums, 2.Mūzikas skolas pedagogiem - tuva, pieejama un priecīga katrā mirklī par to, ko mīl un ir apņēmusies darīt – tāpēc izcils paraugs šīs īpašības atspoguļot katram savā ikdienas pedagoģiskajā darbā,  - tāda ar mums sasveicinājās Agnese. Dzimusi un augusi liepājniece, kļuvusi par spilgtu koncertpianisti, kamermūziķi, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmijas docētāju, Latvijas Lielās Mūzikas balvas ieguvēju, un gribas teikt,– pelnīti tapusi par latviešu mūzikas patronesi, sūtni un pārstāvi, varbūt pat par latviešu mūzikas diplomāti! Caur Agneses Egliņas neatkārtojamo rotaļīgo un precīzo pieskārienu klavieru taustiņiem un pat stīgām bieži vien tikai no rokraksta notīm izlasīti un klausītājiem izstāstīti, pēc Agneses pašas teiktā, vismaz kādi 64 latviešu mūzikā radušies jauni, vēstures līkločos noslēpušies un atrokami, no putekļiem un bēniņiem izcelti, no jaunu debitantu skaņražu un populāru komponistu darba galdiem izrakstīti skaņdarbi, kam Agnese ir pirmatskaņotāja, saulītē cēlāja, vai bērnišķi saprotami – kļuvusi skaņdarbu krustmāte.

Komponistu jubilejas, satikšanās un kopdarbības brīžus pārstāstot un krāsainas gleznas mums iztēlē uzburot skanēja Jāņa Mediņa “Ziedu svētki”, Pētera Vaska “Baltā ainava” un “Zaļā ainava”, Kristapa Pētersona skaņdarba preparētām klavierēm “Nakts” fragments, Lauras Gustovskas parafrāze par latviešu tautas dziesmu “Mek, mek, āzīti” un Renātes Stivriņas maza koncertfantāzija par latviešu tautas dziesmu “Bēdu manu, lielu bēdu” no diviem jaunajiem Rīgas Doma Kora skolas klavierskolotāju pasūtinātajiem un apkopotajiem tautas dziesmu parafrāžu krājumiem, pievienojot tiem Lūcijas Garūtas “Prelūdiju”, Selgas Mences “Rudens taureni” un noslēdzot ar Zigmara Liepiņa “Kiršu lietus” Jāņa Ķirša aranžijā.

Liepājas 2. mūzikas skolas 6.klavieru klases audzēkne Marija Barčenkova (pedagogs Aiga Tiltiņa) un Vladimirs Djomins (pedagogs Vera Oņiščenko) otrā meistarklašu daļā uz skatuves prezentēja savas koncertprogrammas ar Alvila Altmaņa darbiem un citām kompozīcijām klavierēm, mācījās kopā ar pasniedzēju un meistarklašu pieredzējušu vadītāju, mūsu viešņu Agnesi un iedvesmoja interesantiem atskaņojuma paņēmieniem, atzinumiem, atslēgas vārdiem un vingrināšanās noslēpumiem arī klātesošos pedagogus. Pēcpusdiena, kas visiem klātesošajiem uzlaboja garastāvokli un iedvesa dzīves spara noskaņas. Paldies pianistei Agnesei Egliņai! Paldies direktorei Aigai Tiltiņai, pedagogiem, audzēkņiem un viņu vecākiem par atbalstu.

 

Liepājas pilsētas 2. mūzikas skolas klavieru skolotāja Ilva LiepiņaAgneses Egliņas meistarklases 20.02.2023