Liepājas pilsētas 2.mūzikas skola


Cikla "Liepājas komponisti" otrais pasākums

Datums: 06.02.2018


Latvijas komponistu daiļradei veltītu koncertu- sarunu rīkošana Liepājas pilsētas 2.  mūzikas skolā jau kļuvusi pa tradīciju. Ar prieku un gandarījumu atceramies tikšanos ar komponistēm Selgu Menci un Ilzi Arni. Pagājušā gada novembrī,  koncertcikla "Liepājas komponisti" ietvaros, skolā viesojās komponists, pianists un aranžētājs Jānis Strazds. 

Piektdien, 2. februārī notika cikla "Liepājas komponisti" otrais pasākums. Muzikoloģe Aija Engelmane aicināja skolas audzēkņus, pedagogus un interesentus uz sarunu ar Liepājas komponistu,  diriģentu un skolotāju Andri Kontautu. Saruna ar komponistu par viņu daiļradi deva klausītājiem daudz pozitīvas enerģijas un iedvesmas, tas, savukārt, ir vajadzīgs ne tikai uzstājoties eksāmenos, audzēkņu vakaros, koncertos, bet arī  galu galā - ikdienas nodarbībās!

Arī ikdienā  savā dziedāšanas, instrumentu spēles mācīšanās ceļā, ļoti cenšamies kopā ar bērniem domāt līdzi - par ko muzicēju, spēlēju vai dziedu, kā dziedu, kā domāju, kā dzīvoju, tad šķiet, ka šādas sarunas ar radošiem cilvēkiem,  māksliniekiem izpildītājiem, komponistiem  noteikti mums ir vajadzīgas. 

Koncertā tika atskaņotas komponista dažāda rakstura dziesmas, video ieraksti no dažādiem komponista daiļrades periodiem, kā arī skolas kora (dir. O. Blauzde, konc. J.Zaharova) sagatavotas dziesmas. Ar īpašu interesi vērojām koncertu  Mežaparka Lielajā estrādē, kur Dziesmu svētku repertuārā skanēja liepājnieka Andra Kontauta dziesma. Saviļņoja video ar Liepājas Universitātes sieviešu kora "Atbalss" Vācijā ierakstīto  A.Kontauta dziesmu "Sit kociņu pie kociņa", kā uzaicinājumu uz 3. Eiropas Kora Olimpiādi, kura norisinājās  Rīgā, 2017. gadā jūlijā. 

Andris Kontauts pāstāstīja klausītājiem par savu ceļu pie mūzikas, atminējās mūzikas skolas gadus, darbošanos operas studijā, studijas Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolā, Liepājas Pedagoģijas akadēmijā, studijas  J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.  Koncertlekcijas vadītāja muzikoloģe Aija Engelmane uzdeva A.Kontautam jautājumus par komponista profesiju, par sadarbību ar Latvijas diriģentiem un kolektīviem,  pastāstīja arī par  A.Kontauta diriģenta  un koru mākslinieciskā vadītāja  izcilajiem panākumiem, piedaloties kopā ar E.Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolas meiteņu kori un  jaukto kori "Mare" starptautiskos konkursos un festivālos. Gandarīti par tikšanos ar komponistu Andri Kontautu  bija arī klausītāji, skolas kora dziedātāji pateicīgi baudīja komponista atvestos gardumus.

Lai mums visiem, gan tiem, kas vēl mācās mūzikas skolā, gan skolotājiem, gan māksliniekiem viesiem, gan klausītājiem vienmēr pasaulē būtu kaut kas, ko gribi iemācīties, ko vēlies darīt, kāda vieta, kur vēlies nonākt, cilvēks, kuru gribi satikt!

 

skolotāja Olga Blauzde