Jānis Strazds - koncerta apraksts

Datums: 16.11.2017

Otrdien, 7.novembrī, plkst.16.30. Liepājas pilsētas 2. mūzikas skolas zālē notika koncertcikla "Liepājas komponisti" pirmais pasākums. Šīs reizes viesis komponists, pianists un aranžētājs Jānis Strazds atminējās mūzikas skolas gadus, studijas Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolā pie komponista A.Engelmaņa,  studijas  J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā kompozīcijas un mūzikas teorijas nodaļā.

Pasākumu kuplināja mūziķis un dziedātājs Andris Ērglis, pastāstot par ilgstošu radošu sadarbību ar Jāni Strazdu, par kopā ierakstītiem albumiem "Sirds puksti", "Ripoja akmens" u.c.

Koncertā skanēja komponista populārākās dziesmas, ieraksti no dažādiem komponista daiļrades periodiem, kā arī skolas kora (diriģente skolotāja Olga Blauzde) sagatavotas dziesmas no Jāņa Strazda dziesmu cikla "Skaitļu pasaule" ar Leontīnes Apšenieces vārdiem.

Komponists aktīvi darbojas arī akadēmiskās mūzikas jomā, raksta kamermūziku un kora mūziku, veido aranžējumus simfoniskajam orķestrim un koriem.

Komponists uzdāvināja skolai savus albumus "Lins" un "Skaitļu pasaule".

Koncertlekciju vadīja muzikoloģē Aija Engelmane, iesaistot interesantā un bagātinošā sarunā par komponista profesiju gan māksliniekus, gan skolas audzēkņus.

Koncerts noslēdzās ar kopēju dziesmu. Bērnus sajūsmināja iespēja dziedāt kopā ar Andri Ērgli un Jāni Strazdu!

Klausītāji bija gandarīti paar tikšanos ar komponistu Jāni Strazdu un dziedātāju Andri Ērgli.