Koncerts "Pavasara atnākšana"

Datums: 20.02.2019

1.martā Karostās mūzikas skolā atnāk pavasaris. Skola sveic konkursu dalībniekus un laureātus ar skaistu liela darba vainagojumu. Jau pagājusi Valsts konkursa pūšaminstrumentu spēlē  3.kārta Rīgā. Koncertā spēlēs Latvijas 1.pakāpes diploma ieguvēja Anna Bacunova (sk.Baiba Kokina). 2.pakāpes diploma ieguvējs Edgars Mēters (sk.Vilnis Mellums). Muzicēs Valsts konkursa 2.kārtas laureāti un dalībnieki Mārtiņš Volkovs, Vladimirs Golovačs (sk,Agris Bušs), Tomass Kristiāns Tamsons, Dāvis Grīslis (sk.Vilnis Mellums). Visi minētie audzēkņi jau marta pirmajā nedēļā startēs starptautiskajā pūšaminstrumentu spēles konkursā Saldū, kur kopā ar savu iemīļoto koncertmeistari Inesi Krūmiņu iezīmētu savu stabilu vietu Latvijas jauno mūziķu vidū.

Skolas zāle ir mums kā laboratorija, kur pārbaudīt savus spēkus, slīpēt prasmes, piedzīvot veiksmes, neveiksmes. Gaidāmo konkursu un festivālu dalībnieki martā, aprīlī un maijā jau šinī koncertā atskaņos publikai daļu sagatavotās programmas.
Interesanti vienmēr klausīties audzēkņu sniegumu dažādos ansambļos. Drīzumā Limbažos jāuzstājas mūsu skolas akordeonistiem Toms Rolavs (.sk.Leonards Domicevičs).Stepanam Barčenkovam, Tomam Kristoferam Tamsonam (sk.Irina Jakovļeva) kopā ar klavierspēles audzēknēm Annu Sušincevu, Kseniju Simoņenko (sk.Vera Oņiščenko). Šos jauniešus klausīsimies koncertā. Abas pianistes atskaņos arī solo.
Akordeona skolotāji un skolotāja Oņiščenko lieliski sadarbojas un aizrautīgi veido jaunas mākslinieciskas vienības. Jau citā sastāvā viņu vadītais ansamblis piedalīsies arī Lielajā Dzintarā starptautiskā konkursā jau atkārtoti šā gada aprīlī.

Poļina Hļebņikova, 8.čella klses Audzēkne (sk.Marta Rozentāle) publikai rādīs programmu, kura tiks vesta uz Pirmo Jonavas starptaustisko stīgu instrumentu spēles audzēkņu konkursu Lietuvā  13. martā.

Klavieru duets Vladimirs Djomins un Marija Barčenkova (sk.Vera Oņiščenko) jautros ritmos gan kopā, gan katrs atsevišķi.  Marija Barčenkova (sk.Aiga Tiltiņa)  mēģinās martā pirmoreiz piedalīties pianistu debitantu konkursā Juglas mūzikas skolā, tāpēc uzstāšanās pieredze jākrāj.
Mūsu ģitāras skolotājas Daces Milzeres virzīti , audzēkņi Kirils Švidčenko, Harijs Roziņš, Kristaps Prancāns atskaņos darbu, kuru vedīs uz festivālu Rojas ritmi , Kirils solo izpildījumā pastāstīs mums, ko jūt viņa dvēsele saskarsmē ar gaismu, ko nes mūzika - viņš aprīlī dodas uz Daugavpils konkursu un maijā  uz konkursu Klaipēdā. Lielākais izaicinājums šajā pavasarī Kirilam ir Baltkrievijas starptautiskais konkurss Gomeļā aprīlī . Kirils pērn ir šī konkursa I.vietas un Grand Prix ieguvējs, tāpēc jāturas godam. Apgūstot negaidītas un dažāds konkursu nolikumu prasības attiecībā uz repertuāru, audzēkņi, īpaši jau pedagogi nonāk jaunu izaicinājumu priekšā ik reizi, kad nolemj savus skolēnus virzīt uz jauniem mērķiem.

Aiga Tiltiņa. 2019.gada 26.februārī