Mūsu skolas absolventes Poļinas Hļebņikovas stāsts

Datums: 28.07.2020

Mani sauc Poļina Hļebņikova. Esmu dzimusi un augusi Liepājā, pilsētā, kurā pirmo reizi iepazinos ar mūziku. Mans ceļš mūzikas pasaulē sākās pēc koncerta bērnu dārzā, ko sniedza mūzikas skolas audzēkņi. Dzirdētais un redzētais atstāja uz mani tik lielu iespaidu, ka vecākiem teicu: “Mammu, tēti, es gribu spēlēt klavieres!” 6 gadu vecumā es iestājos Liepājas pilsētas 2. mūzikas skolā klavierspēles nodaļā pie skolotājas Jeļenas Zahārovas. Es ar milzīgu interesi tvēru katru skolotājas vārdu, priecājos par katru nopelnīto uzlīmīti par labi padarīto darbu un vienkārši saņēmu prieku no darītā. Protams, ne vienmēr gāja viegli. Bija gan niķi, gan asaras, gan “es neiešu uz mūzikas skolu!” Bet dziļi sirdī es zināju, ka nespēju atteikties no mūzikas, tāpēc strādāju tālāk. 9 gadu vecumā manā dzīvē parādījās čells. Paralēli klavierēm es sāku apgūt čella spēli pie skolotājas Martas Rozentāles. Es no jauna atklāju mūziku un ar laiku sapratu, ka parasts hobijs pārvēršas par dzīves aicinājumu. Kopā ar skolotāju braucām uz dažādiem konkursiem, piedalījāmies koncertos un meistarklasēs. Kādā no konkursiem mani uzrunāja čella skolotāja Dace Pūce un piedāvāja mācīties Emīla Dārziņa mūzikas skolā. Apspriežot šo piedāvājumu ar vecākiem un skolotāju nolēmām mēģināt. Tā kā čellu sāku apgūt vēlāk, nācās nelielā laika sprīdī apgūt pēc iespējas vairāk. Neskatoties uz grūtībām un pateicoties skolotājas atbalstam, es iestājos Dārziņskolā pie skolotāja Romāna Trautmaņa. Pirmais gads Rīgā kļuva par iepazīšanās gadu. Viegli nebija, taču darbs vienmēr atmaksājas, un, atskatoties atpakaļ, ir milzīgs prieks par paveikto. Skolai piemīt īpaša gaisotne. Tā ir pilna ar radoši domājošiem, draudzīgiem un atraktīviem jauniešiem, ģeniāliem un sirsnīgiem skolotājiem. Šī vide iedvesmo un palīdz atklāt sevi no jauna. Dārziņskola ir ideāla vieta tiem, kas nebaidās no ilgām darba stundām, tiem, kas ir sevis meklējumos, tiem, kas mīl mūziku vairāk par visu. Novēlu ikkatram nebaidīties mēģināt un no visas sirds iemīlēt to, ko darāt!

Poļina Hļebņikova