Liepājas pilsētas 2.mūzikas skola


Mūzikas teorijas konkurss Aizputē

Datums: 31.10.2019


30. oktobrī Aizputes mūzikas skolā tika rīkots konkurss “Muzikālais kaleidoskops”, kurā piedalījās četras skolas no Liepājas rajona. Komandas sastāvēja no četriem 4.-8. klašu audzēkņiem un tām bija arī pašu izdomāti nosaukumi – Nīcas mūzikas skola “Četri toņi”, Grobiņas skola “Kvartets”, Aizputes skola “Mūzikasdraugiem.lv” un “Liepājas 2. mūzikas skolas kvartets”.

No mūsu skolas piedalījās skolotājas Sanitas Bovtonas audzēkņi – Kristaps Prancāns (6.klase), Lorena Sokolova (8.klase), Sofija Starovecka (8. klase) un Leonora Latiša (8. klase).

“Muzikālais kaleidoskops” norisinājās trīs kārtās. Pirmajā kārtā komandām bija jāatbild uz jautājumiem par dažādām tēmām (piem., intervāliem, dinamiku, latviešu spēka zīmēm, mūsdienu latviešu komponisti u.c.).

Otrā kārta sākās ar mēmo šovu. Komandas dalībniekiem bija jāuzmin kādu no Pētera Čaikovska, Modesta Musorgska un Kamila Sensānsa skaņdarba nosaukumiem cenšas attēlot viņu komandas biedrs (piemēram, “Akvārijs”, “Ķenguri”, “Mājiņa uz vistas kājiņas” un pat “Romeo un Džuljeta”!). Nākamajā uzdevumā vienam no komandas dalībniekiem no lapas bija jāsolfedžē latviešu tautas dziesma ar mainītu ritmu, tikmēr pārējiem komandas biedriem bija jāuzmin tās nosaukums. Savukārt trešajā uzdevumā vienam no komandas dalībniekiem dažu sekunžu laikā bija jāpasaka, kas redzams attēlos (latviešu tautas instrumenti, komponisti, solfedžo elementi u.c.)

Trešā kārta norisinājās brīvākā formātā – orientēšanās pa skolu. Komandas meklēja lapiņas uz kurām bija dažādas mīklas, nepabeigti ticējumi un citas tēmas saistībā ar latviešu gadskārtām un tautas dzīvi.

Konkursam izvēlēts atbilstošs nosaukums, jo tēmas bija daudz un dažādas. Kā viena no pozitīvajām pusēm jāmin mūsdienu komponistu un arī diriģentu iekļaušana uzdevumos. Ir svarīgi, lai audzēkņi orientējas tajā, kas notiek pašlaik.  Katrā ziņā, komandu dalībniekiem bija jābūt īpaši erudītiem mūzikā, lai tiktu galā ar visiem uzdevumiem.

“Liepājas 2.mūzikas skolas kvartets” ieguva trešo vietu, daudz labu emociju, kā arī jaunu un noderīgu pieredzi.

Paldies Aizputes mūzikas skolai par konkursa rīkošanu, kā arī direktorei Artai Kangīzerei par silto uzņemšanu, skolas izrādīšanu un stāstiem par tās vēsturi.

 

Debug ON!