Liepājas pilsētas 2.mūzikas skola


Pianistes Agneses Egliņas solokoncerts

Datums: 16.01.2018


Uz solokoncertu Liepājas pilsētas 2. mūzikas skolas zālē 24 .janvārī, plkst. 16:30, aicina viena no pieprasītākajām latviešu pianistēm Agnese Egliņa. Lielākoties Agnese uzstājas lieliskās kameransambļu vienībās ar Latvijas labākajiem solistiem, realizē aizraujošas, smalki konceptuālas koncertprogrammas un spēlē latviešu laimetīgo mūziku kopā ar trio Art-i-Shock. Tāpēc jo gaidīts ir Agneses Egliņas koncerts, kur varēsim dzirdēt pianistes sniegumu brīnišķīgā mūzikā no klavieru solorepertuāra, kuru papildinās latviešu komponista jaundarbs. 

Viendaļīgais koncerts ierāmēts ar Baha Otro franču svītu dominorā programmas sākumā un Alberto Hinasteras kaismīgajām Argentīniešu dejām izskaņā. Tās var izbaudīt tāpat, baudot ritmisko enerģiju un melodiju gaismēnas, vai mēģināt saklausīt nosaukumos ietvertos tēlus: veco boyero jeb vēršu ganu, daiļavu un attapīgo gaučo jeb Dienvidamerikas kovboju. Programmā dzirdēsim vēl vienu klaviermūzikā klasisku deju, kas balansē uz sapņainas fantāzijas robežas, Morisa Ravela studiju gados sarakstīto “Pavanu mirušai infantai”. 

Koncerta vidusdaļa veltīta latviešu mūzikai. Vispirms reti atskaņotie Jāņa Mediņa Trīs ievadi Raiņa “Ave sol”. Par šo skaņdarbu nekas daudz nav zināms. Tas tapis, komponistam atrodoties bēgļu nometnē. Tajā pat laikā sarakstīta Rapsodija flautai un klavierēm. Sacerēšanas gads nezināms. Bet mūzikā gaišs dzīvesspars un romantiskas ilgas. Koncertā skanēs Ievadi Raiņa poēmas pirmajām divām daļām “Agra gaita” un “Ziedu svētki”.