Saksofona meistarklases Saldus mūzikas skolā

Datums: 22.04.2018

Šā gada 19.aprīlī Saldus mūzikas skolā norisinājās Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas atbalstītās un Rīgas Saksofonu kvarteta (RSK) dalībnieku vadītās meistarklases, kurās piedalījās Liepājas pilsētas 2. mūzikas skolas saksofona spēles skolotājs Agris Bušs ar četriem saviem audzēkņiem Serafimu Platinski, Vladimiru Golovaču, Helēnu Rozentāli un Mārtiņu Volkovu.

Audzēkņiem un pedagogiem bija iespēja noklausīties lekciju par saksofona spēles jaunākajām tendencēm un piedalīties meistarklasēs, kurās Rīgas Saksofonu kvarteta dalībnieki apmācīja audzēkņus saksofona spēles noslēpumos.

Noslēgumā notika koncerts, kurā uzstājās vairāku mūzikas skolu audzēkņi. Tam sekoja Rīgas Saksofonu kvarteta koncerta sniegums, kas ar savu kolorīto un dinamisko skanējumu un stilistiski daudzveidīgo repertuāru spilgti parādīja saksofona, kā instrumenta, plašās iespējas. Koncerta izskaņā atskanēja divi skaņdarbi saksofonu kora izpildījumā, kurā piedalījās visi meistarklašu dalībnieki.