Liepājas pilsētas 2.mūzikas skola


Valentīndienas koncerts sociālās aprūpes centrā “Rūre”

Datums: 15.02.2023


Garīgās prakses saka, ka mīlestība ir… darbības vārds. Kad mēs to visvairāk veidojam par darbības vārdu, kas tiešām būtu darbīgs un klātesošs mūsu dzīvē? Tad, kad tādā Valentīndienā, kā šī, kādam aizsūtam anonīmu ziņu: “Esi Tu mans šī gada Valentīns”? Tad, kad ar grafiti rokrakstu un krāsu baloniņu uzrakstām uz autobusa pieturas – “Daša + Saša = LOVE”? Tad, kad ejam uz neaizmirstamu un pasakainu randiņu? Tad, kad nākas paciesties un pieņemt arī gluži nerožainu ikdienu?

Domāju, ka mīlestība darbojas vai var darboties visos šajos minētajos mīlestības pierādījumos. 2023.gada 14.februārī Liepājas 2.Mūzikas skolas audzēkņi un pedagogi savā ziņā apvienoja visus no šiem mīlestības pierādīšanas veidiem. Pēcpusdienā devāmies uz 2022.gada maijā atvērto Sociālās aprūpes namu “Rūre” ar koncertu – uz muzikālu un visiem klātesošajiem neaizmirstamu randiņu – cerams, ka audzēkņu elpas, pirksti un mūzikas izjūta paliks atmiņā un neaizmirsīsies mums visiem par vecmāmiņām un vectētiņiem nosaucamajiem klausītājiem – sociālās aprūpes un medicīnas centra klientiem un darbiniekiem. Audzēkņiem un pedagogiem tas paliks atmiņā noteikti – savādāk kā ikdienā, savādāk, kā sarkanā un spilgtā Valentīndienā. Cerams arī, ka mūzika, ko atskaņojām, bijā kā mīlestības atklāsmes un vēstulītes. Tās pat nebija noslēptas, privātas un anonīmas atzīšanās– mūzikas skaņas taču uzrunā atklāti, tā, lai visi to redz un dzird, bet katram pasakot tieši to, ko viņam tobrīd visvairāk vajag! Audzēkņiem un pedagogiem koncerts, veltīts cilvēkiem, ko ieraudzījām iznākam no savām “mājām” turpat otrā stāvā un netālajā gaitenī esošajās istabiņās, kļuva par pavisam nopietnu pieredzi – viss nav rožaini, viss nav viegli, un arī tāda ir dzīve – atkal kļūt nevarīgam, būt ļoti daudz ko pieredzējušam un pacietušam, būt cienījamam, kaut atkarīgam no palīdzības.

Pedagogu Olgas Pļuščas un Viļņa Melluma organizētais koncerts, kurā piedalījās pedagogu Leonarda Domiceviča, Uvas Kalniņas, Viļņa Melluma, Daces Milzeres, Veras Oņiščenko, Aigas Tiltiņas, Kristīnes Varažinskas un Jeļenas Zaharovas audzēkņi, koncertmeistares Ilze Tomsone un Ilva Liepiņa, kā mazu dāvanu cēli akustiskajā saviesību telpā atstāja pavasarīgas, siltas, dziedošas, dejiskas un romantiskas noskaņas. Kaut tas kļūtu par jaukas tradīcijas iesākumu – nolauzt mazas un siltas sirds stūri, pastiept to un ar melodijām teikt: “Tu esi man mīļš! Lūdzu, esi priecīgs, kaut mazdrusciņ, un ja nevari, mazliet!”

Pateicamies SAC “Rūre” vadītājam un darbiniekiem par gardajām veltēm audzēkņiem un pedagogiem pēc koncerta.

 

Liepājas 2.Mūzikas skolas klavierspēles skolotāja

Ilva LiepiņaValentīndienas koncerts sociālās aprūpes centrā “Rūre” 2023.gads